Ogłoszenia duszpasterskie – 16 luty 2020r. – VI Niedziela zwykła

W przyszłą sobotę 22 lutego będziemy przeżywać Święto Katedry Św. Piotra Apostoła, dlatego też w tym dniu modlimy się w intencji Papieża Ojca Świętego Franciszka.

Ostatnio, jak był Ksiądz Biskup na placu parafialnym zwróciliśmy się z prośbą, czy możemy Pana Jezusa przechowywać w takiej specjalnej szafie. Oczywiście Biskup wyraził zgodę i mamy w zakrystii specjalną wzmocnioną szafę, która służy jako Tabernakulum. Dlatego, też proszę o ciszę, kiedy przychodzimy na Mszę świętą. Prośba również do ministrantów, aby nie rozmawiali w zakrystii , jest to miejsce przeznaczone dla Pana Jezusa.

Za zorganizowanie i zakup szafy dziękuję Panu Sołtysowi Mieczysławowi. Do szafy zakupione zostały również nowe serwety. Serdeczne Bóg zapłać.

15 lutego w świetlicy w Rakowiskach odbyło się pierwsze spotkanie robienia ozdób wielkanocnych na jarmark świąteczny, aby wspomóc Parafię. Było tylko 11 osób w tym jeden pan, 6 osób z Rakowisk, 3 osoby z Cicibora Małego, 1 osoba z Terebeli i jedna pani z Białej Podlaskiej. Nie mogłem być w tym dniu, ponieważ wyjeżdżałem, ale trochę smutno, że tylko tyle osób zgłosiło się żeby wspomóc Parafię. Następne spotkanie w poniedziałek 24 lutego 15:00-18:00. Bardzo gorąco zapraszam, każda para rąk się przyda na szlachetny cel. Obiecuje swoją obecność i pomoc. Będą to spotkania cykliczne w każdy poniedziałek od 15:00 – 18:00.

Cicibór Duży również organizuje 23 lutego o godz.14:00 spotkanie organizacyjne na rzecz naszej kaplicy. Bardzo dziękuję Paniom Sołtyskom.

W minionym tygodniu Ks. Proboszcz z Parafii Bł.Honorata przekazał ofiarę pieniężną zebraną po kolędzie. Serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu została wywiercona studnia głębinowa na terenie parafialnym.

W czasie wichur Pan Zbigniew ratował nasz drugi namiot. Na szczęście wszystko udało się pozytywnie i za to bardzo dziękuję.

Panom Piotrowi i Ryszardowi za przygotowanie placu na dzisiaj, pograbienie, osuszenie z wody bardzo dziękuję.

Pani Zofii Guszko za kwiaty przy ołtarzu Bóg zapłać.

Dziękuję bardzo paniom za sprzątanie Kaplicy, Pani Basi, Pani Jadzi, Pani Hani i Pani Bożence.

Za wszelkie ofiary, cierpienia, ofiary pieniężne, za Wasze modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Ze swej strony staram się również pomagać. Zostałem zaproszony na rekolekcje do Hruda i do Łukowa.

Czekamy na konstrukcję i jak to mówimy idziemy do przodu, nie cofamy się. Dziękując naszemu wspaniałemu Patronowi, naszemu Ojcu Pio, który oręduje za nami na pewno będzie szło w dobrym kierunku.