Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 19 lipca 2020

Czas który przeżywamy, czas wakacji sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Panem Bogiem, umacnianiu wiary, nawracaniu się. Temu służy każda niedzielna Eucharysta. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, zwłaszcza w niedzielę przychodźmy na Mszę Świętą.

Jutro w poniedziałek wspomnienie Błogosławionego Czesława.

W najbliższą środę 22 lipca przypada Święto Świętej Marii Magdaleny patronki dobrej przemiany.

W czwartek 23 lipca Święto Świętej Brygidy patronki Europy.

W piątek 24 lipca Święto Świętej Kingi.

W sobotę 25 lipca obchodzimy Święto Świętego Jakuba Apostoła i Świętego Krzysztofa męczennika z połowy III wieku patrona kierowców i podróżujących.

W niedzielę 26 lipca po Mszy Świętej o godzinie 11:00 zostaną pobłogosławione nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.  Zbierane ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji Miwa Polska.

W przyszłą niedzielę wspomnienie Świętego Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. Będziemy się modlić w ich intencjach.

W związku z narastającym zagrożeniem epidemii koronawirusa w naszym regionie przypominam o obowiązku zakładania maseczek i zachowania odpowiedniej odległości.

Za ofiary złożone w ostatnim tygodniu i za ofiary składane na tacę bardzo serdecznie dziękuję.

Kiedyś słyszałem takie powiedzenie w czasie rekolekcji, ksiądz pochodzący z gór tak mówił, że Msza Święta rozpoczyna się już w momencie twojego ubierania się do Kościoła, szykowania się, a kończy się kiedy zajdziesz do domu i razem z rodziną porozmawiasz i wspólnie zjesz obiad. To jest właśnie Msza Święta. Tutaj ofiara Pana Jezusa a w domu też ofiara dla drugiej osoby. Czyli tą miłość trzeba dalej nieść i przekazywać dobre słowo. Tego Wam życzę.