Parafia w Rakowiskach obejmuje swym zasięgiem miejscowości: Rakowiska, Cicibór Mały, Cicibór Duży, Terebela oraz domy przy ul. Terebelskiej za DK2 w kierunku Rakowisk.

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocy – 10.05.2020

W środę 13 maja Różaniec Fatimski. Jest to kolejna rocznica zamachu na naszego Świętego Ojca Jana Pawła II. Zwracajmy się o potrzebne łaski do naszego Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam.

Trwajmy na modlitwie majowej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Świętej o godzinie 17:00 a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16:30 .

Chciałbym dzisiaj podziękować za wszelkie prace, które zostały wykonane w ostatnim czasie przy naszej Parafii.
Dziękuję naszemu Jakubowi, naszemu lektorowi, który umył okna w namiocie. Za to serdeczne Bóg zapłać. Za dzwonienie naszym dzwonem. Zawsze przychodzi wcześniej, żeby zaprosić tym dzwonem nas na Eucharystię. Dziękuję za wszelką życzliwość. Jest moją prawą ręką. Przychodzi pierwszy i wychodzi ostatni. Zawsze szykuje na Mszę Świętą i sprząta wszystko po każdej Mszy Świętej.

Dziękuję za wykoszenie trzciny w dole i za wykoszenie trawy w pasie.
Dziękuję Panu Zbigniewowi za pielenie świerków, bo już zarosły. Bóg zapłać.

Wczoraj przywieźliśmy ławki z Parafii Jedlanka, to jest za Łukowem ta Parafia. Pragnę podziękować Panu Wojciechowi Łukijańczukowi za pojazd, za to, że pomógł nam ładować. Wszystkim Panom , którzy wzięli udział w tej pracy, którzy ladowali wJedlance, jak również Panom z naszej Parafii za rozładowanie tych ławek. Serdeczne Bóg zapłać.

Mamy już baner przy naszym Kościółku zee Świętym Ojcem Pio. Za wykonanie konstrukcji dziękuję Panu Andrzejowi Badach i za ustawienie Panom serdeczne Bóg zapłać.

W piątek odbyło się posiedzenie Rady Gminy, na której został przegłosowany wniosek przyłącza wodno – kanalizacyjnego do naszej Kaplicy. Nie tylko do naszej Kaplicy, ale również będą korzystać mieszkańcy Relaxu. Bardzo serdecznie dziękuję dla wszystkich Radnych z naszej Gminy, którzy zagłosowali za tym wnioskiem. Panu Wójtowi Bóg zapłać. Ale też niektórzy Radni i to przykro mi było patrzeć, bo to było na żywo, zależało mi bardzo, aby nasz wniosek przeszedł, bo wiadomo, skąd nabrać na wszystko funduszy, ale jeden Radny z naszej Parafii zagłosował przeciwko. To było bardzo smutne, rozczarowałem się niesamowicie, że dla wspólnoty w której żyje, w której jest i takie rzeczy się robi. Można to zobaczyć na youtube z ostatniej Rady Gminy. Cóż tak przyszło nam żyć w takich czasach. Bogu dziękuję, że większość zagłosowała za i niebawem przyłącze będzie kontynuowane przy naszej Parafii.

Dla naszej Parafii musi być projekt, aby te przyłącze zostało wykonane. Pan mgr inż. Andrzej Wasiluk wykonał nam projekt nieodpłatnie. Także bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które codziennie sprzątają w naszym Kościółku

Dziękuję bardzo Pani , która ofiarowała nam zegar.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, za ofiary złożone w ostatnim czasie, Za każdy grosz serdecznie dziękuję. Myślę, że wspólnymi siłami da nam się wszystko opanować. Ksiądz Prałat Stanisław Zajko jest bardzo zachwycony. Dziękuję za wszelkie pomoce. Parafianie piszą, że są chętni, że służą pomocą. Nie jestem sam. W niedługim czasie zechcemy wszystko zakończyć. Będziemy mieli wszystko u siebie. Myślę że do odpustu we wrześniu zdążymy. Wszystkim dobrym ludziom, którzy pomagają, a nie przeszkadzają bardzo serdecznie dziękuję. Aby nikt nam nie przeszkadzał, to sobie poradzimy i to wszystko będzie rosło w oczach Pana Boga i w oczach ludzkich. Ludzie, którzy przyjeżdżają, łapią się za głowę i pytają jak wy to wszystko robicie w takim trudnym czasie. Pan Bóg łaskaw, nasz Święty Ojciec Pio dopomaga nam, a przede wszystkim Wam moi Drodzy dziękuję, że jesteście hojni, ofiarni i to jest najpiękniejsze, że razem to wszystko będziemy do przodu dalej kontynuować.

Życzę dużo radości w domach, w rodzinach, więcej miłości i więcej zgody i więcej uśmiechu. Uśmiechajmy się jak najwięcej.

Z Panem Bogiem.