Ogłoszenia parafialne – 19 stycznia 2020r.

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem (J15,12-15). Niech ta miłość stanie się znakiem rozpoznawczym w naszych rodzinach, w naszej parafii. Oprócz modlitwy za siebie nawzajem niech nam towarzyszy wzajemne obdarowywanie się uśmiechem. To proste , a niezwykle skuteczne narzędzie wprowadzania jedności i pokoju między ludźmi.

We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka . Składamy życzenia babciom i dziadkom, a za tych co odeszli do wieczności , modlimy się za nich Zawsze składałem swojej babci życzenia i mówiłem taki wierszyk :

Babciu, babciu coś Ci dam
jedno serce, które mam,
a w tym sercu róży kwiat
babciu, babciu żyj sto lat.

W czwartek 23 stycznia w Pratulinie odbędą się główne uroczystości ku czci męczenników

• godz. 10.00 film: Modlitwa o Polskę z ziemi podlaskiej – wyświetlony w domu pielgrzyma.
  • godz. 11.30 w kościele odśpiewany zostanie Akatyst ku czci błogosławionego Wincentego Lewoniuka i 12 Współbraci Męczenników Podlaskich,
  • godz. 12.00 Eucharystia pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji, po niej w domu pielgrzyma Koncert Kolęd i poczęstunek.

Piątek 24 stycznia – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota 25 stycznia – Nawrócenie św.Pawła, Apostoła.

Dzięki Panu Bogu, dzięki Panu Sołtysowi Panu Mieczysławowi, dobiegamy do końca wizyty duszpasterskiej. Panu Sołtysowi dziękuje za wszystko, za podwożenie, za opiekę, za ustalanie ulic z Panem Dariuszem. Dziękuję Pani Sołtysowej za przygotowywanie posiłków, abym nie ustał w drodze i wszystkim oczywiście Parafianom dziękuje, bo spotykałem się z wielką życzliwością , kawa, herbata, coś do zjedzenia. To jest mile dla duszpasterza być w takiej parafii. To jest pozytywne i budujące, że można się człowiekiem zainteresować, zająć i bardzo za to dziękuję

Jutro 20 stycznia dalsza część wizyty duszpasterskiej

Poniedziałek – 20 stycznia 2020r.

od godz.15:00 – 15:30
1. ul. Akacjowa – od ul. Brylantowej,
2. ul.Chabrowa,
3. ul. Turkusowa – od ul. Akacjowej do ul. Bursztynowej.

Wtorek – 21 stycznia 2020r.

od godz. 15:00 -15:30
1. ul. Turkusowa – od ul. Akacjowej do ul. Szmaragdowej ,
oraz pozostali, którzy nie mogli zaprosić w wyznaczonym terminie.

Środa – 22 stycznia 2020r.

od godz.15:00 -15:30 ul.Wrzosowa

Bardzo dziękuję Panu Zbigniewowi i Panu Stanisławowi za dosadzenie świerków.

Dziękuję za słodycze ofiarowane dla dzieci.

Dziękuje bardzo Jakubowi Lektorowi który zawsze mi pomaga, na którego mogę zawsze liczyć.Teraz jest czas wizyty duszpasterskiej i jak przyjeżdżałem na Mszę, to wszystko było już przygotowane.

W przyszłą niedzielę zechcę już podsumować wizytę duszpasterską, nie tylko powiedzieć ile zebraliśmy, ale też jaka jest sytuacja w naszej parafii.

W przyszłą środę mają być kładzione płyty na nasz fundament kaplicy.

Panu Andrzejowi Prudaczukowi dziękuję za prace wykonane przy budowie.

Najważniejsze będzie postawienie konstrukcji, może to przedłużyć się do 2 miesięcy. Proszę o cierpliwość .

Wspólnie możemy dużo uczynić i za wszystko bardzo dziękuję. Dziękuję za wspólną modlitwę. Od października możemy się wspólnie modlić i nie przeszkadzają nam warunki.
Proszę o modlitwę.