Ogłoszenia parafialne – 26 stycznia 2020r.- Niedziela Słowa Bożego.

W tym tygodniu obchodzimy:

We wtorek 28 stycznia – wspomnienie św.Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko , prezbitera

W przyszłą niedzielę 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy gromnicę. Poświęcimy uroczyście. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Zakony Klauzurowe w naszej Diecezji.

W minioną środę zostały położone płyty żelbetowe na fundamenty naszej kaplicy. W tym tygodniu dalsze prace, ułożenie wieńców i zalanie, żeby wszystko mogło się związać.

W minionym tygodniu zakończyłem z Bożą pomocą i z Waszą wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Chciałem podziękować za miłe i życzliwe przyjęcie mnie do Waszych domów, za to, że mogliśmy się spotkać i porozmawiać na różne sprawy. Było to moje pierwsze spotkanie z parafianami.

Bardzo dziękuję za organizację tej kolędy wszystkim Paniom Sołtyskom i Panu Sołtysowi. Panu Dariuszowi dziękuję za logiczne rozpracowanie planu wizyt. Staralem się odwiedzać w porach popołudniowych. Składam podziękowania Pani Sołtysowej i Wszystkim mieszkańcom za poczęstunki, za posiłki, co bym w drodze nie ustał. Za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

Jeszcze raz dziękuję Jakubowi za przygotowania do Mszy, jak również ministrantom, a także Panom za ogrzewanie namiotu.

Dziękuję Panom którzy zdjęli i przywieźli dzwon. Wszystkim, którzy brali udział Bóg zapłać.

Odwiedziłem 723 mieszkań. Było 2392 mieszkańców, którzy mnie przyjęli. Byli również tacy, którzy nie mieli ochoty przyjąć.

Pragnę podziękować za ofiary, które pięknie wpłynęły na naszą budowlę. Wszystkie pieniądze zebrane po kolędzie przeznaczone są na budowę.
Dziękuję bardzo za ofiary składane na tacę.

Przy dobrych parafianach wszystko da się zrobić. Jest dużo parafian, którzy sami oferują swoją pomoc hydrauliczną, gazową, elektryczną.

Bardzo dziękuję za utrzymanie czystości w kaplicy Pani Basi , Pani Jadzi i innym paniom które służą pomocą

Wczoraj mieliśmy Mszę zamówioną przez Polskie Drużyny Strzeleckie w 157 Rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Warto pamiętać o naszych żołnierzach, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.

W czasie wizyty duszpasterskiej widoczny był problem z naszą młodzieżą, za dużo czasu poświęcają grom komputerowym. Dużo parafian pracuje. Jak pytałem o zgodę to otrzymywałem odpowiedzi, że jest zgoda i w domu i z sąsiadami. I to mnie bardzo cieszy.

Działamy dalej, mam nadzieję, że pogoda nam pozwoli w dalszym ciągu modlić się w tych warunkach.

Dziękuję bardzo naszemu Organiście Piotrkowi, że tak pięknie gra i wczoraj tak pięknie grał. Piotrek jesteś wielki.

Dziękuję Pani Edycie za owoce ofiarowane dzieciom i za słodycze przynoszone w tygodniu.