Parafia w Rakowiskach obejmuje swym zasięgiem miejscowości: Rakowiska, Cicibór Mały, Cicibór Duży, Terebela oraz domy przy ul. Terebelskiej za DK2 w kierunku Rakowisk.

Intencje Mszy Świętej na bieżący tydzień

Poniedziałek, dn.30.03.2020, godz. 18:00 – + Ludwika Malinowskiego

Wtorek, dn. 31.03.2020, godz. 18:00 – Dziękcz.- błag. w 19 rocz.ur. Michała

Środa, dn.01.04.2020, godz. 18:00 – Nowenna do Matki Bożej N. P.

Czwartek, dn.02.04.2020, godz.18:00 – + zm.dzieci Bożenkę, Małgosię, Mariana w 44 rocz.śm.i zmarłych rodziców z obojga stron

Piątek, dn.03.04.2020, godz. 18:00 – Dziękcz.- błag.w intencji Renaty i dzieci

Sobota, dn. 04.04.2020, godz.18:00 – + Henryka i Halinę

Niedziela, dn.05.04.2020,

godz.11:00 – + Lucjana Koczkodaja w 13 rocz. śm.
godz.17:00 – Dziękcz.- błag.w kolejną rocz.urodzin Anny z prośbą o Boże błogosławieństwo

Patroni w tym tygodniu:

Sobota – 04.04.2020 – Świętego Izydora biskupa i doktora Kościoła

Dziękuję wszystkim Parafianom za wyrozumiałość i za wspólną modlitwę w domach w tak trudnym dla nas czasie, że nie możemy razem wspólnie przeżywać Eucharystii. Z pokorą i nadzieją przyjmujemy ten trudny czas oraz wynikające z tej sytuacji rozmaite ograniczenia, boleśnie dotykające także życia naszej wspólnoty parafialnej. Choć trudno jest, to jednak dziękuję wszystkim za dojrzałość i proszę o dalszą wyrozumiałość. Czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli znów stanąć razem we wspólnocie wokół Chrystusa w naszej parafialnej Świątyni. Niech to oczekiwanie rodzi w nas głębszą tęsknotę za samym Bogiem.

Dziękuję Panu Tadeuszowi Czapskiemu za ofiarę pienieżną, oraz wszystkim Ofiarodawcom, za wszelkie ofiary pieniężne składane na budowę naszej Kaplicy. Bóg zapłać.

Dziękuję Panu Bernardowi Domańskiemu za nawiezienie ziemi na plac parafialny

Dziękuję Panu Piotrowi Laszukowi z Cicibora za rozepchanie ziemi i wyrównanie placu na parking parafialny.

Dziękuję Panu Wójtowi Wiesławowi Panasiukowi i Panu Dyrektorowi Szkoły Jackowi Kisielowi z Hruda za wypożyczenie namiotu.

Dziękuję Panu Sołtysowi Mieczysławowi, Panom Piotrowi, Ryszardowi, Jakubowi oraz Panu Krzysztofowi Liniewicz za pomoc w złożeniu i odwiezieniu namiotu.

Wszystkim Panom składam serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom życzę dużo zdrowia, wzajemnego szacunku, nie poddawania się. Ta sytuacją to egzamin dla każdego z nas. Módlmy się wytrwałe i z wiarą o zakończenie epidemii. Przez wstawiennictwo Matki Bożej, módlmy się, aby Pan Bóg odwrócił od nas epidemię koronowirusa. Módlmy się o powrót do zdrowia dla chorych, zarażonych, objętych kwarantalną oraz za lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny, a także za wszystkie służby sanitarne i społeczne.
Bądźmy razem w tym trudnym czasie, razem w inny sposób : umocnieni naszą wiarą, by niebawem powrócić do normalności.

Po Mszy Świętej po godz. 11:00 będzie można posłuchać Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. Do nabycia są stroiki i palmy wykonane przez naszych parafian z Cicibora, Terebeli, Rakowisk, z ul.Terebelskiej w dobrowolnej cenie na cele parafialne.

Spowiedź przy naszym Kościółku każdego dnia od godziny 16:30. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Filipiuka. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Jeszcze raz za wszystko dziękuję i łącze się ze wszystkimi Parafianami. Jestem z Wami i zapewniam o mojej pamięci i modlitwie w Waszej intencji.

Niech Was błogosławi Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Trwajcie w pokoju Chrystusa.

Ksiądz Proboszcz
Wojciech Majewski

W środę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Zwiastowanie Bogurodzicy jest to święto upamiętniające objawienie się Maryi Archanioła Gabriela, który zapowiedział jej narodzenie Syna Bożego Jezusa Chrystusa.

25 marca – Dzień Świętości Życia – to czas szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki z różnych powodów jest zagrożone, aby żadne dziecko nie było zabite.

Pomimo epidemii żyjmy dalej, nie lękajmy się, zajmujmy się codziennymi obowiązkami, pamiętajmy o codziennej wspólnej rodzinnej modlitwie. Bóg jest zawsze z Nami! Pamiętajmy o tym!

,, Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”. ( Ps 23,4)

Prośmy Dobrego Boga za wstawiennictwem Matki Bożej, naszego Patrona Św. Ojca Pio o cierpliwość, mądrość i jak najszybsze ustanie epidemii.

Zawieszone są wspólne celebracje nabożeństw takich jak GORZKIE ŻALE, DROGA KRZYŻOWA, GODZINKI, RÓŻANIEC.. Dostosujmy się do zaleceń Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy. 

Patroni w tym tygodniu:
Wtorek – 17.03.2020 – Św.Patryka Biskupa
Środa – 18.03.2020 – Św. Cyryla Jerozolimskiego Biskupa
Czwartek – 19.03.2020 – Św.Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Z powodu epidemii koronawirus odwołany jest kiermasz z ozdobami świątecznymi przy parafii oraz spotkania robienia palm i ozdób w świetlicach w Rakowiskach i w Ciciborze Dużym.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy wczoraj pojechali na Kongres Różańcowy do Radzynia. Pojechalo trzech panów i osiem pań z naszej parafii. Bardzo ładnie prezentowaliśmy naszą Parafię. Miałem okazję porozmawiać z Biskupem. Bardzo dziękuję za ten wyjazd.

W minionym tygodniu odwiedził mnie jeden z byłych parafian z Łukowa, który złożył nam ofiarę na budowę kościoła. Serdecznie dziękuję.

Dziękuję za ofiarę Panu Zygmuntowi Rakota, Pani Bożenie, Panu Stanisławowi Szyc, Kółku Rożańcowemu Mężczyzn i Kobiet z Terebeli. Za ofiary składane na tacę. Za wszystke ofiary bardzo dziękuję.

Mamy już elementy konstrukcyjne. Obiecali, że jutro przyjadą do skręcania.Wszystko idzie do przodu.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączają się w organizację kiermaszu parafialnego, robienie ozdób wielkanocnych. Każdy grosz się liczy. Robimy to dla naszej Parafii, wszystko u nas zostanie.

Bóg zapłać za zorganizowanie tydzień temu poczęstunku.
Na ręce Pani Magdaleny Michaluk z Terebeli dziękuję za przepyszny bigos. Pani Agnieszce Kraśniewskiej i Pani Annie Jóźwiak z Worońca za pyszną grochówkę, Pani Ani Mielnickiej i Pani Edycie za chleb pieczony.

Od Państwa Rycerskich dostaliśmy ornat i świece. Serdeczne Bóg zapłać.
Dziękuję Panu Kamilowi Domańskiemu za butlę z gazem.

Patroni w tym tygodniu:

4 marca – środa – św. Kazimierza, królewicza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Kazimierzu Gurdzie, pasterzu naszej diecezji.

7 marca – sobota – Świętych meczennic Perpetuy i Felicyty.

W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
Droga Krzyżowa o godz. 17:30.

Wszystkim bardzo dziękuję za przybycie i zorganizowanie dzisiejszego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Księdzu Prałatowi Stanisławowi pragnę podziękować za piękne słowo przypomnienia o żołnierzach wyklętych. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali posiłki, które mogliśmy skosztować po Mszy Świętej, czyli Terebela przygotowała bigos, natomiast Pani Sołtys z Cicibora Małego z Panią Sołtys z Worońca grochówkę. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowych, a było 7 pocztów. Dziękuję Panu Wójtowi oraz moim przyjaciołom z Sulej i Nurzyny. Dzielni i niezawodni strażacy. Dziękuję wszystkim którzy przygotowali ołtarz, a szczególnie Pani Renacie za piękną flagę polską. Dziękuję Panom Sołtysowi, Piotrowi Ryszardowi, Panu Zbigniewowi za przygotowanie placu, wczoraj bardzo dzielnie pracowali. Wszystkim Paniom, które włączają się w dzieło powstawania naszej Parafii. Za wszelkie dobro Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli na prośbę parafian Mszę Święte o godz.11:00 i o godz. 17:00.

Intencje Mszy Św.na bieżący tydzień

Poniedziałek, 24.02.2020r., godz.18:00 Dziękcz.- błag.w intencji Wioletty i dzieci

Wtorek, 25.02.2020r., godz.18:00 + Edmunda i Mariusza Zdolskich

Środa, 26.02.2020r., godz.18:00 Nowenna do M.B.N.P.

Czwartek, 27..02.2020r., godz.18:00 + Ludwika Malinowskiego w 30 dzień od jego śmierci

Piątek, 28.02.2020r., godz.18:00 Dziękcz.- błag. w intencji Renaty i dzieci

Sobota, 29.02.2020r., godz.18:00 Dziękcz.- błag. w 56 rocz.ur. Doroty

Niedziela, 01.03.2020r., godz. 11:00 + Romana Makarewicza,
drugi ksiądz w intencji wszystkich żołnierzy niezłomnych poległych w czasie II wojny światowej

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu po hasłem ,,Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

26 lutego w środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza Święta z posypaniem naszych głów popiołem w Ciciborze Dużym o godz.16:00 , a w Rakowiskach o godz. 18:00.
Dlatego zachęcam, żeby jak najwięcej osób rozpoczęło we właściwy sposób ten czas oczekiwania na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Aby we właściwy sposób przypomnieć sobie, że z prochu ziemi powstaliśmy i do prochu ziemi wracamy, ale mamy też duszę nieśmiertelną o którą każdy z nas walczy, aby ją zbawić. W środę jest ścisły post, 1 raz do syta i 2 razy mniej. Post ścisły obowiązuje od 18r.ż do 60 r.ż.

W piątek Droga Krzyżowa przed Mszą Świętą.

Pozdrawiam wszystkich chorych pozostających w domach.

27 lutego o godz.18:00 w sali Matki Teresy odbiór alb komunijnych.

Dziękuję bardzo za ofiarę Kółku Żywego Różańca z ul. Budziszewskiej.

Ostatnio jak byłem na szkoleniu proboszczowskim w Seminarium Siedleckim, Ksiądz Profesor zaprosił mnie do siebie i przekazał ofiarę na budowę naszej kaplicy.

Za wszystkie ofiary składane na tacę składam serdeczne Bóg zapłać.

Ostatnio zostały zakupione mikrofony i rozdzielacz. Dziękuję Panu Sołtysowi i Panu Piotrowi za zajęcie się zakupami.

W Ciciborze Dużym i na naszą Parafię mamy oprawiony obraz Świętego Ojca Pio. Bog zapłać za odbiór Panu Mieczysławowi.

Pragnę podziękować Panom z Terebeli za przywiezione kamienie pod fundament pod naszą dzwonnicę Panu Arkadiuszowi Maziejukowi, Wojciechowi Słubskiemu, Jackowi Maksymiukowi oraz Panu Janowi Kondraciukowi z Cicibora Dużego.

Bardzo dziękuję Panom Ryszardowi i Piotrowi za wykonanie skrzyneczek do dekoracji na kiermasz.Teraz zadanie należy do Pań, aby je wypełnić kwiatami lub ozdobami wielkanocnymi. Są już wykonywane palmy i baranki z masy solnej.
Za wszystko bardzo dziękuję

Dnia 1 marca 2020r. w naszej Parafii odbędą się Uroczystości patriotyczno – religijne związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci ,, ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”.

10:45 – Wprowadzenie pocztów sztandarowych i wystawienie warty z pododdziału Polskich Drużyn Strzeleckich
– odśpiewanie hymnu państwowego,
– powitanie gości

11:00 – Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Celebrę wygłosi ks.kpt.ds. Wojciech Majewski Kapelan Bialskiego Batalionu PDS.

Po Mszy Świętej zaśpiewają pieśni religijno – patriotyczne. Przewidziana jest kuchnia polowa z grochówką wojskową, bigosem, chleb pieczony, smalec, ogórek kiszony, kawa zbożowa, herbata. Same smakołyki.

Zapraszamy wszystkich Prarafian oraz zaproszonych gości.