Parafia w Rakowiskach obejmuje swym zasięgiem miejscowości: Rakowiska, Cicibór Mały, Cicibór Duży, Terebela oraz domy przy ul. Terebelskiej za DK2 w kierunku Rakowisk.

1. 29 czerwca przeżywamy Świętych Apostołów Piotra i Pawła. 

2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej, Matki Jedności. Mamy w naszym ołtarzu Matkę Bożą Kodeńską, dlatego módlmy się o jedność w naszych rodzinach.

3. W piątek Święto Świętego Tomasza Apostoła.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwszą sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca.

5. Od 2 lipca będzie jedna Msza Święta w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 11:00 i o godz. 17:00.

6. Wczoraj z naszej parafii przystąpiło 7 dzieci do Komunii Świętej. Dziękuję serdecznie rodzicom za to, że dzieci mogły po raz pierwszy przyjąć Pana Jezusa.

7. Komunia Święta w przyszłym roku w naszej Parafii planowana jest na 3 maja o godzinie 9:00, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

8. Rozpoczynamy czas wakacji, bardzo proszę o troskę o swoje dzieci. Życzę miłego odpoczynku na wakacjach.

9. Pragnę podziękować za ubiegłą niedzielę, za Waszą obecność, za modlitwę, za życzenia. Bardzo dziękuję Panu Bogu, że jesteście.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tamtym i w tym tygodniu.

11. Wewnątrz kościoła nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa i zalecane jest też zachowanie dystansu pomiędzy osobami.

W związku, że zostałem zaproszony na odpust do Rokitna na godz. 12:00, Mszę Świętą o godzinie 11:00 odprawi Ksiądz Łukasz. Dziękujemy bardzo Księdzu Łukaszowi za piękną stułę, którą dzisiaj ofiarował naszej Parafii. Za każdy prezent, czy to za ornat, czy za kielich nowy Księdzu Łukaszowi dziękujemy. Bardzo łączy się z naszą Parafią i za to wszystko serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

W sobotę 13 czerwca będziemy modlić się na różańcu fatimskim. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszam na tą modlitwę. Jeśli jest czas i siły proszę z tego skorzystać.

W czwartek 11 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie mówiąc tzw. Boże Ciało. Msze Święte o godz. 11:00 i 17:00. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 organizujemy procesję do 4 ołtarzy. W Kaplicy będzie pierwszy ołtarz a później kolejne ołtarze. Kto będzie na siłach uczestniczyć w procesji Eucharystycznej serdecznie zapraszam.

Mamy już wszystkie odnowione ławki do naszej Kaplicy. Będą nam służyły przez lata. Dziękuję serdecznie Panom za odnowienie. Bardzo proszę też o uszanowanie i nie stawianie stóp na oparcia na kolana w ławkach.

W Kaplicy cały czas trwają prace. Pan Andrzej z synem kończą rozkładać przewody elektryczne. W poniedziałek wejdą już panowie tynkować. Za to wszystko bardzo dziękuję. Dziękuję Panu Bogu oraz naszemu Patronowi Ojcu Pio.

Panom z Cicibora Małego i Dużego bardzo dziękuję za posprzątanie placu przy Kaplicy w Ciciborze Dużym.

Pragnę podziękować wszystkim Ofiarodawcom oraz za ofiary składane na tacę.

W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 w Parafii Błogosławionego Honorata będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Stanisława Zajko z okazji 50- Lecia Kapłaństwa.

W ostatnim czasie z naszej Parafii do wieczności Pan Bóg powołał śp. Adelę Kuszneruk. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Życzę miłej niedzieli. Z Panem Bogiem

Jutro w poniedziałek 1 czerwca drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Jutro o godz. 11:00 w Katedrze Siedleckiej odbędą się Święcenia Biskupie Księdza Kanonika Grzegorza Suchodolskiego. Msza Święta z obrzędem święceń będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM i Katolickie Radio Podlasie.

Jutro rozpoczynamy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godzinie 17:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić do Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.

Za tydzień w Parafii Świętego Michała Archanioła rozpoczynają się katechezy chrzcielne.

Dziękuję serdecznie wszystkim ofiarodawcom za wszelkie ofiary, oraz za ofiary składane na tacę. Bóg zapłać.

Mamy już część ławek odnowionych, które otrzymaliśmy z Jedlanki. Serdeczne Bóg zapłać za odnowienie.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Jutro w parafii bł. Honorata Koźmińskiego o godzinie 16.30 spotkanie  z dziećmi I komunijnymi z grupy pierwszej czyli z 27 czerwca.

Za tydzień w I niedzielę miesiąca w parafii bł. Honorata Koźmińskiego po Mszy Św. spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Sakrament bierzmowania będzie udzielony 7 września.

Przez cały tydzień o 17:30 jest Nabożeństwo Majowe, na które serdecznie zapraszam.

Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda przypomina o obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej do 31 maja, do Zesłania Ducha Świętego. Jest to okres wielkanocy, w którym możemy przystąpić do spowiedzi i komunii świętej. Przykazanie kościelne mówi nam, przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i komunię świętą przyjąć. A tym momentem jest najlepszy okres wielkanocy. Zachęcam, każdego dnia przed Mszą świetą służę posługą w konfensjonale.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i 6 rocznica Ingresu Biskupa Siedleckiego.Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

Bardzo serdecznie dziękuję za ostatnie ofiary które zostały złożone. Bardzo dziękujemy Księdzu Dziekanowi za ofiarę na budowę naszej Kaplicy. Lasy Państwowe także nas wsparły. Za wszystko serdecznie dziękuję. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę.

Wszystkiego dobrego życzę na dzisiejszą niedzielę, radości, uśmiechu i niech Pan Bóg błogosławi w naszych rodzinach, aby ten czas, który mamy tu na ziemi był czasem błogosławionym.

Moi Drodzy, polecajmy te wszystkie sprawy naszemu Świętemu Janowi Pawłowi I, sprawy indywidualne, rodzinne i parafialne, żeby Pan poprzez pośrednictwo Świętego Jana Pawła I nam dopomagał w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej.

W środę 13 maja Różaniec Fatimski. Jest to kolejna rocznica zamachu na naszego Świętego Ojca Jana Pawła II. Zwracajmy się o potrzebne łaski do naszego Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam.

Trwajmy na modlitwie majowej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Świętej o godzinie 17:00 a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16:30 .

Chciałbym dzisiaj podziękować za wszelkie prace, które zostały wykonane w ostatnim czasie przy naszej Parafii.
Dziękuję naszemu Jakubowi, naszemu lektorowi, który umył okna w namiocie. Za to serdeczne Bóg zapłać. Za dzwonienie naszym dzwonem. Zawsze przychodzi wcześniej, żeby zaprosić tym dzwonem nas na Eucharystię. Dziękuję za wszelką życzliwość. Jest moją prawą ręką. Przychodzi pierwszy i wychodzi ostatni. Zawsze szykuje na Mszę Świętą i sprząta wszystko po każdej Mszy Świętej.

Dziękuję za wykoszenie trzciny w dole i za wykoszenie trawy w pasie.
Dziękuję Panu Zbigniewowi za pielenie świerków, bo już zarosły. Bóg zapłać.

Wczoraj przywieźliśmy ławki z Parafii Jedlanka, to jest za Łukowem ta Parafia. Pragnę podziękować Panu Wojciechowi Łukijańczukowi za pojazd, za to, że pomógł nam ładować. Wszystkim Panom , którzy wzięli udział w tej pracy, którzy ladowali wJedlance, jak również Panom z naszej Parafii za rozładowanie tych ławek. Serdeczne Bóg zapłać.

Mamy już baner przy naszym Kościółku zee Świętym Ojcem Pio. Za wykonanie konstrukcji dziękuję Panu Andrzejowi Badach i za ustawienie Panom serdeczne Bóg zapłać.

W piątek odbyło się posiedzenie Rady Gminy, na której został przegłosowany wniosek przyłącza wodno – kanalizacyjnego do naszej Kaplicy. Nie tylko do naszej Kaplicy, ale również będą korzystać mieszkańcy Relaxu. Bardzo serdecznie dziękuję dla wszystkich Radnych z naszej Gminy, którzy zagłosowali za tym wnioskiem. Panu Wójtowi Bóg zapłać. Ale też niektórzy Radni i to przykro mi było patrzeć, bo to było na żywo, zależało mi bardzo, aby nasz wniosek przeszedł, bo wiadomo, skąd nabrać na wszystko funduszy, ale jeden Radny z naszej Parafii zagłosował przeciwko. To było bardzo smutne, rozczarowałem się niesamowicie, że dla wspólnoty w której żyje, w której jest i takie rzeczy się robi. Można to zobaczyć na youtube z ostatniej Rady Gminy. Cóż tak przyszło nam żyć w takich czasach. Bogu dziękuję, że większość zagłosowała za i niebawem przyłącze będzie kontynuowane przy naszej Parafii.

Dla naszej Parafii musi być projekt, aby te przyłącze zostało wykonane. Pan mgr inż. Andrzej Wasiluk wykonał nam projekt nieodpłatnie. Także bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które codziennie sprzątają w naszym Kościółku

Dziękuję bardzo Pani , która ofiarowała nam zegar.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, za ofiary złożone w ostatnim czasie, Za każdy grosz serdecznie dziękuję. Myślę, że wspólnymi siłami da nam się wszystko opanować. Ksiądz Prałat Stanisław Zajko jest bardzo zachwycony. Dziękuję za wszelkie pomoce. Parafianie piszą, że są chętni, że służą pomocą. Nie jestem sam. W niedługim czasie zechcemy wszystko zakończyć. Będziemy mieli wszystko u siebie. Myślę że do odpustu we wrześniu zdążymy. Wszystkim dobrym ludziom, którzy pomagają, a nie przeszkadzają bardzo serdecznie dziękuję. Aby nikt nam nie przeszkadzał, to sobie poradzimy i to wszystko będzie rosło w oczach Pana Boga i w oczach ludzkich. Ludzie, którzy przyjeżdżają, łapią się za głowę i pytają jak wy to wszystko robicie w takim trudnym czasie. Pan Bóg łaskaw, nasz Święty Ojciec Pio dopomaga nam, a przede wszystkim Wam moi Drodzy dziękuję, że jesteście hojni, ofiarni i to jest najpiękniejsze, że razem to wszystko będziemy do przodu dalej kontynuować.

Życzę dużo radości w domach, w rodzinach, więcej miłości i więcej zgody i więcej uśmiechu. Uśmiechajmy się jak najwięcej.

Z Panem Bogiem.